Nasi ulubieni reżyserowie

Judd Apatow


Judd Apatow to urodzony w Nowym Jorku producent filmowy, którzy w życiu zajmował się również aktorstwem i reżyserią. Największy sukces przyniosło mu jednak niezaprzeczalnie produkowanie komedii. Jego początki w tej profesji sięgają roku 1993 i programu "The Larry Sanders Show", który przyniósł mu nominacje do nagrody Emmy. W następnych latach współpracował on z grupą aktorów, którą później zaangażował do filmu "40-letni prawiczek", który okazał się jego największym hitem. Tym samym rozpoczął się najlepszy czas w jego karierze, a obecnie uznawany jest za jednego z najwybitniejszych twórców komedii w Stanach Zjednoczonych. Filmy takie jak "Wpadka" i "Raj na ziemi" z całą pewnością znane są wszystkim fanom jego twórczości i od lat bawią na ekranach zarówno młodą jak i starszą publiczność. Odbiorcy cenią sobie jego dzieła za ambitność i pozbawienie ich pewnej prostoty i powtarzalności, która zwykle cechuje komedie. Obecnie skupia się na tworzeniu kolejnych produkcji, które z pewnością nie zawiodą jego fanów.


Juliusz Machulski


Wszyscy fani polskiego kina doskonale zdają sobie sprawę z tego kim jest Juliusz Machulski. Jeden z najwybitniejszych reżyserów ma na koncie filmy uwielbiane przez pokolenia i przede wszystkim, najlepsze polskie komedie wszechczasów. Bez względu na fale krytyki wylewaną przez widzów na obecne produkcje kinowe - nikt nie krytykuje dzieł mistrza. Według niektórych produkcje takie jak Killer czy Vabank były ostatnimi, które warto oglądać wśród pozycji stworzonych przez Polaków. Cytaty pochodzące z wcześniej wspomnianych filmów - a także Seksmisji, Kingsajzu, Deja Vu czy Matki, żony i kochanki są do tej pory powtarzane zarówno przez młodzież jak i osoby starsze. Duża część utworów reżyserowanych przez Machulskiego zapracowała na liczne nominacje i nagrody. Reżyser zawsze potrafił doskonale wpasować się w gusta Polaków i mimo długoletniej kariery - w dalszym ciągu jest aktywny zawodowo. Bez względu na to jakie filmy zostaną jeszcze wyprodukowane - w sercach odbiorców zawsze szczególne miejsce pozostanie dla produkcji Juliusza Machulskiego.


Clint Eastwood


Clint Eastwood jest jednym z najlepszych aktorów amerykańskich. W swoim dorobku filmowym posiada rolę, które na zawsze wpisały się do historii kinematografii. Zaczynał pod koniec lat 50 i od początku porwał widzów swoimi umiejętnościami. Mimo pozytywnego odbioru, to dopiero udział w westernach reżyserowanych przez Sergio Leone zapewnił mu międzynarodową sławę i ogromne pieniądze. Dla dużej ilości widzów jest on najbardziej znany z roli "Brudnego Harrego" w serii filmów, która wyniosła go na szczyty popularności. W swoim życiu zajmował się jednak nie tylko aktorstem - w pewnym momencie zaczął rozwijać się w kierunku reżyserowania i z sukcesem stworzył film "Bez przebaczenia", który zapewnił mu aż dwa Oscary. Od lat nieprzerwanie cieszy oczy swoich wielbicieli grając rolę twardych i dzielnych mężczyzn, którzy szukają sprawiedliwości na świecie. Na zawsze pozostanie ikoną kina, która potrafiła unikając skandalów i niepotrzebnego zamieszania - rozkochać w sobie tysiące widzów na całym świecie.